۱۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است.

کمی با شهدا

از روی وظیفه و با ایده ی وبلاگ یار آسمانی، شروع می کنم به نگارش مطلبی با حس و حال شهدا و شهادت :)

از وقتی معنای مرگ و زندگی رو فهمیدم، از خدا خواستم که مرگ بی حاصلی نداشته باشم. وقتی قراره آدمی بمیره و قطعا هیچ کس هم نمی تونه از دست عزرائیل فرار کنه پس چرا این اتفاق به بهترین نحو ممکن رقم نخوره؟ خب همین بهترین نحو ممکن یعنی شهادت و شهادت هم یعنی از خودت، زن و بچه و پدر و مادرت و از کلّی امیال لذّت بخش دنیوی بگذری برای اهداف معنوی خیلی بالاتر! البته که من باید دهنمو گِل بگیرم و به اندازه ی خودم آرزو داشته باشم ولی چه کنم که می گن آرزو بر جوانان عیب نیست اگرچه پیرمرد شدیم.

قالب لایتن
قالب لایتن، قالبی در رنگ بندی سفید و کاملا روشن با جداکننده هایی بصورت خط های کم رنگ و در سبک خیلی ساده با این ویژگی ها خدمت دوستان:
 • استفاده از فونت ساحل
 • قابلیت استفاده از تصویر مطلب
 • ترکیبی از رنگ های سفید (زمینه)، مشکی (نوشته ها) و گوجه ای (هاور)
 • واکنش گرا و نمایش صحیح در انواع دستگاه ها
 • ترازبندی متن و اندازه مناسب نوشته ها
قالب عشقی

با معرفی یه قالب تک ستونه تحت عنوان عشقی در خدمت شما هستیم. عشقی به درد کسایی می خوره که دوست دارن یه فضای خیلی ساده رو داشته باشن، حتّی به درد کسایی که به سبک کانال می نویسن هم می خوره، باز کسایی که نظرات رو می بندن و فقط به خاطر خودشون می نویسن هم می تونن از این قالب استفاده کنن. عشقی در واقع شکل ساده شده ای از همین قالب فعلی نقل بلاگ هست. از ویژگی های این قالب:

 • استفاده از فونت های تنها و لاله زار
 • واکنش گرا بودن قالب
 • امکان تغییر آسان رنگ و تصویر زمینه همچنین پهنای قالب در سی اس اس (به فارسی توضیح داده شده در سی اس اس)
 • امکان مخفی کردن عناوین مطالب
 • سبک بودن قالب
 • امکان استفاده از تصویر مطلب
قالب باور جدید

قالب باور یه قالب دو ستونه و جزو قالب های پیش فرض بیان هست. یه قالبِ چغر و بدبدن که با اعمال یک سری تغییرات رنگ و بوی بهتری گرفته انصافا! خب لیست تغییرات صورت گرفته در این قالب:

 • تغییر مکان و رنگ بندی جذّابترِ منو
 • تغییر فونت قالب به وزیر
 • واکنش گراشدن و نمایش صحیح در انواع دستگاه ها
 • اضافه شدن یه تصویر زمینه ساده برای جذّابیت بیشتر
 • بزرگ و خواناتر شدن اندازه ی فونت نوشته ها
وبلاگ رو دست کم نگیر
دیشب از طرف سی پنلِ هاست، یه ایمیل دریافت کردم که نوشته بود بیشترِ حجم پهنای باندِ هاستت مصرف شده و یه فکری به حالش بکن، تعجّب کردم که چرا چنین چیزی اومده برام چون چند ساله با وجود داشتن هاست جداگونه، مصرف چندانی ندارم و پهنای باندم هم قاعدتا نباید چندان استفاده بشه جز همین ابزارهای دمِ دستیِ کم حجمی که توی هاست آپلود کردم و بعضی دوستان استفاده می کنن.
الگوی دردناک جوونا
اخیرا کلیپی رو توی یه کانال دیدم که خیلی متاثر شدم، متاثر که چرا انسان های شریفی مثل سردار صیّاد شیرازی و خیلی از شهدا در اوج گمنامی هستن از اونور خودم و خیلی از جوون ها و نوجوون ها، شجره نامه خیلی از افراد مشهور دنیا رو می دونیم از بازیگرش گرفته تا فوتبالیست و خواننده و رقّاص حتّی آمار دوست دختر و دوست پسراشون هم داریم امّا نوبت به شهدا که می رسه، ریپ می زنیم و از بیان هر حرفی عاجز می شیم. قطعا انتقاد جدّی به مسئولای فرهنگی و سران کشوری وجود داره که چرا چهارتا فیلم درست و درمون و چهارتا بازیِ قشنگ نمی سازن بدن دست بچه ها یا چرا انقدر ساده و ابتدایی توی کتاب ها راجع به این افراد صحبت شده. ولی از اون ور خانواده ها رو هم مقصر می دونم که اصلا تو این فازا نیستن و نسبت به این مسائل بی تفاوتن.
کمتر از 24 ساعت دیگه به نیمه شعبان روز تولّد امام زمان باقی مونده امّا شهرها و کوچه ها و خیابون ها مثل هر سال چراغونی نیستن، اگرم باشن خیلی از ما اصلا بیرون نمی ریم که چشممون بهشون بیفته! بهرحال در این حد ازمون بر میاد که دستی به وبلاگمون بکشیم و یکم حال و هواش رو نیمه شعبانی کنیم :)

آدمها فکر می کنند اگر یک بار دیگر متولد شوند جور دیگری زندگی می کنند، شاد و خوشبخت و کم اشتباه خواهند بود، فکر می کنند می توانند همه چیز را از نو بسازند، محکم و بی نقص!

امّا حقیقت ندارد
اگر ما جسارت طور دیگری زندگی کردن را داشتیم، اگر قدرت تغییر کردن را داشتیم، اگر آدمِ ساختن بودیم، از همین جای زندگیمان به بعد را می ساختیم!!
لینک کوتاه مطلب
بعضی از دوستان از طریق تنظیمات پیشرفته، نحوه آدرس دهی به مطالبشون رو جوری انتخاب کردن که لینکشون خیلی طولانی می شه، بهرحال چون زبان ما فارسی هست باید همه ی حروف فارسی تبدیل بشن به یه سری کاراکترهای خاص! الان مثلا فکر کنید این لینک یه مطلب هست که شما قراره به کسی معرفی کنی یا کسی قصد داره لینک مطلب شما رو به اشتراک بذاره، ببینید چه بدقیافس:
http://naghl.blog.ir/post/%D8%AA%D8%B3%D8%AA%20%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9%20%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C
۱۰ کاری که باید قبل از مرگم انجام بدم

به دعوت دوستان عزیزم سیدجواد و آقا حامد همچنین به ایده ی خود سیدجواد، با مطلبی تحت عنوان 10 کاری که باید قبل از مرگم انجام بدم در خدمتتون هستم (سیّد یه تخفیفی می دادی، 10 تااااا :| )

این روزها آدم خودش هم نخواد، بلطف کرونا و استرس هایی که به مردم دنیا وارد کرده ناخودآگاه به یاد مرگ میفته! بدا به حال منی که از این همه اتفاق عبرت نمی گیرم. این چالش فرصت خوبی شد که بیشتر به مرگ و آمادگی قبل از اون فکر کنم.