نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

درسنامه زندگی توی مطلب قبل که صحبت می کردم به خودم گفتم که چقدر دید مثبت می تونه مهم باشه پس واقعا ارزش این رو داره که یه مطلب در موردش بنویسم !
قبول کنی یا نه ، توی دنیایی از آشوب های فکری هستیم .. هر روز و هر روز خبر جنگ ، گرونی ، فقر ، دزدی ، قتل ، تصادف و کلّی اتقاقای ناگوار می شنویم . حالا فکر کن بخوای تحت تاثیر این اتفاقا هم قرار بگیری ؛ بنظرت می شه حتی یه روز بدون استرس و نگرانی و ناراحتی رو داشت ؟ من که می گم نمی شه !
پس چکار می شه کرد ؟
  • خدا و اهل بیت رو همیشه در کنار خودت احساس کن .. مگه می شه آدم خدا و اهل بیت عزیزش رو کنار خودش حس کنه و ناراحت باشه ؟؟ به اندازه ای که در حد و توانت هست کلام خدا رو بخون ، کلام ائمه رو بخون ، دعا و زیاراتشون رو بخون قطعا دلت رو صاف می کنه .
  • هر روز خدا رو شاکر باش بخاطر تمام لطف هایی که بهت کرده .. بخاطر داشته هات ، سلامتی ، خونواده و کلّی چیز دیگه که اگه فکر کنی واقعا به عدد بالایی می رسی و متوجه می شی که چقدر نعمت دور و برت هست که هیچوقت بهش فکر هم نمی کردی !
  • قبول کن که آدما هر چی که هستن از افکار و ذهنیاتشون سرچشمه می گیره پس اگه می خوای آدم خوبی باشی و توی اتفاقای مختلف تسلیم نشی و همیشه سربلند باشی ذهنت رو قوی کن ! باور کن دنیا ارزش نداره .. همین طور که تا همین الان سال ها از تولدت گذشته ، باز هم می گذره و با چشم بر هم زدنی حضرت عزرائیل میاد سراغت !
  • بخند ، شوخی کن ، شاد باش ، حال بقیه رو خوب کن ، کاری کن که اطرافیانت هم غم و غصه هاشون رو وقتی که پیش تو هستن فراموش کنن ! انرژی مثبت رو پخش کن :)
  • کتاب بخون ، خودت رو با چیزای سالم سرگرم کن تا زیاد فکر نکنی .. فکر کردن زیاد خوب نیست بیشتر اهل عمل باش !
نوشته شده توسط نقل بلاگ در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
‏‫‏‫
برو بالا تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .