نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

درسنامه زندگی هیچکس نمیاد بگه که خصوصیات رفتاری ، اخلاقی ، دینی و غیره اون با اطرافیانش یکی هست پس قطعا همه ی ما آدما به هر نحوی با هم تفاوت داریم .. حالا یکی بهتر و یکی شاید بهترتر ! ما در حدّی نیستیم که خودمون رو از کسی بالاتر بدونیم حتی اگر توی بعضی از مسائل ما رفتار درست تری رو از خودمون نشون بدیم !! بهرحال حساب و کتاب هر کس با خداست !
منظورم اینه که اگر کسی کار اشتباهی رو مرتکب می شه نباید شخصیتش رو کوبوند .. جدّی می گم واقعا این حرف رو با تجربه دارم می زنم !!
هر وقت کسی کار اشتباهی رو مرتکب شد و من بهش چیز بدی گفتم و یا لحن بیانم خوب نبود و یا شخصیتش رو پایین آوردم نتیجه ی بدی دیدم چون طرف مقابل هم بیشتر لج می کنه و به کارش ادامه می ده . امّا وقتی که شخصیت طرف مقابلت رو ببری بالا و ازش تعریف کنی و بعد بگی حیفه که تو با این خصوصیات مثبت چنین کاری رو انجام بدی واقعا نتیجه ای شگفت انگیز می بینی !!
خواهش می کنم از همین الان این موضوع رو جدی بگیر .. اول اینکه تو کسی نیستی که بخوای شخصیت کسی رو بیاری پایین و دوم با لحن مهربونی صحبت کن ؛ چند تا از خصوصیات مثبت طرف مقابلت رو بگو و بعد خیلی نرم اشتباهش هم بهش گوش زد کن !
باور کن خیلی بهتره ... 
نوشته شده توسط نقل بلاگ در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
‏‫‏‫
برو بالا تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .