۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۹ ثبت شده است.

مدّت هاست که موهامو چندان کوتاه نمی کنم، تا حدّی در جریان یه سری جوش های ریز و درشت روی پیشونیم و زیر موها بودم امّا چون توسط موها پوشونده شده بود زیاد هم برام اهمّیتی نداشت. تا این که اخیرا و بخاطر کرونا دست به موزر شدم و موها رو با شماره کوچیکتری نسبت به پیرایشگاه اصلاح کردم و این جوش ها بیشتر توی چشم اومدن. هر بار جلو آینه می رفتم و می رم، چشمام به سمت پیشونیم می ره. بعد از اصلاح که متوجّه شدم اوضاع واقعا خراب هست یکم رعایت کردم و یه چیزایی رو روی جوش ها کشیدم و سعی کردم چربی و شیرینی کمتر بخورم و خدا رو شکر هرروز و هرروز هم داره بهتر می شه.

چند روز پیش کلیپ سخنرانی سردار سلیمانی در کنگره 8000 شهید گیلان که مربوط به سال 95 بود رو دیدم. حرف های خیلی جذّابی رو بیان می کرد این شهید عزیز! جمله ی مشهور شرط شهیدشدن که بعد از شهادتشون منتشر شد هم مربوط به همین سخنرانی هست. یعنی:

عزیزانِ مشتاق، تا کسی شهید نبود شهید نمی شود، شرط شهید شدن، شهید بودن است. اگر امروز کسی را دیدید که بوی شهید از کلام او، از اخلاق او، از رفتار او استشمام شد بدانید او شهید خواهد شد. تمام شهدای ما این مشخصه را داشتند.

وابستگی به نظر دیگران

عنوان مطلب، می تونه در هر زمینه ای استفاده بشه امّا هدف نگارش این مطلب، در زمینه وبلاگ نویسی هست و کاری به بقیه موضوعات نداریم.

همه ی شما در جریان وضعیت بد وبلاگ نویسی و رکودی که شکل گرفته هستید، اصلا شاید خود شما هم جزو افراد بی انگیزه ای هستید که در عصر جدید ارتباطات به وبلاگ نویسی فکر نمی کنه. به هر ترتیب یکی از آفت هایی که بعضا مشاهده می کنم، وابستگی به نظر دیگران هست که شاید نقش هرچند کوچکی در بی رونقی وبلاگ ها داشته باشه. در این که باید به مخاطب و نظراتش احترام گذاشت هیچ شکی نیست امّا این که بعضی از وبلاگ نویس ها برای انجام دادن اکثر کارهاشون مخاطب رو برای مشارکت در مورد ایده ها و افکارشون، مورد خطاب قرار می دن جالب نیست.

قالب تنش جدید
قالب تنش، قالبی در رنگ بندی مشکی و زرد هست که متقاضیان خاص خودش رو می طلبه،  یک سری از تغییرات اعمال شده روی این قالب:
  • تغییر فونت قالب به ساحل
  • اضافه شدن قابلیت تصویر مطلب
  • راست چین شدن منو بالا
  • واکنش گراشدن و نمایش صحیح در انواع دستگاه ها
  • اندازه مناسب نوشته ها
  • اضافه شدن بک گراند مشکیِ جذّاب تر

گاهی وقت ها توفیق پیدا می کنم و توی نظافت منزل، کمک می کنم به خانواده. امشب همینطور درگیر کارها بودم دیدم چقدر حوصله م سر می ره، با این وجود که می گن مغز مردها همزمان بیشتر از یک کار رو نمی تونه انجام بده ولی انگار احساس می کردم یه چیزی کم دارم. حداقل کاری که از دستم بر اومد فرستادن صلوات همراه با انجام دادن کارها بود. خب حس و حال بهتری پیدا کردم بعد یاد انبار افتادم که همین تصمیم رو گاهی اوقات می گرفتم. به دقیقه نمی کشید که حین شمارش اجناس مغزم سوت می کشید و اصلا نه می فهمیدم چکار می کنم و نه می فهمیدم چی می گم.

فهرست دنبال کنندگان

امکانی در پنل بیان وجود داره بنام فهرست دنبال کنندگان، بنده یکی از مخالفان سرسخت این امکان بوده و هستم. تنها هم مختص به این سرویس نیست، در هر جایی که این امکان باشه حس خوبی نسبت بهش ندارم.

اوّلین دلیل سرکش شدن و یا تضعیف روحیه نویسنده هست. شاید خیلی ها متوجّه این نکته نشن امّا تعداد دنبال کننده های اونها چه کم و چه زیاد، روی رفتار اونها تاثیرات منفی گذاشته که شاید خودشون هم باخبر نباشن.

دوّمین دلیل به وجود اومدن فضای تبادلی برای دنبال کردن و دنبال شدن هست. با تبادلی شدن، به مرور از کیفیت مخاطبین کم می شه و فقط یک کمیت می مونه که وبلاگ رو به سمت شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام سوق می ده.