نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

سلام خوش آمدید

طولانی شدن امانت

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲
چند سال پیش لپ تاپ خریدم و دیگه از سیستم رومیزی استفاده ای نکردم ، از طرفی بچه خواهری دارم که بدتر از خودم عاشق کامپیوتر هست ، کیس کامپیوتر رو دادم به خودش ولی مانیتور رو بهش امانت دادم تا هر وقت نیازم شد دوباره ازش بگیرم . گذشت و گذشت تا الان که نزدیک به چهار سال از قضیه می گذره و بلطف پسر و ملاقه ای که تو دستش بود و تلویزیونی که داغونش کرد ، چند روزی هست پنل تلویزیون خونه شکسته شده و برای تعمیرش هم تقریبا نیاز به هزینه یه تلویزیون نو هست ! ما هم گفتیم تعمیر نکنیم و سر فرصت که امیدوارم زودتری برسه یه تلویزیون نو بخریم .
امشب یه سر رفتیم خونه خواهرم و یاد مانیتوری که به خواهرزاده داده بودم افتادم و با اکراه ازش گرفتم که بتونم فعلا با کابل تبدیل به جای تلویزیون ازش استفاده کنم ، امّا وقتی رفتیم خونه همش یه جوری بودم و یه حس عذاب وجدان داشتم که چرا ازش گرفتم .. انگار این سال هایی که گذشته به من این باور رو داده که اون مانیتور دیگه برای من نیست و شاید دل کندن اون عزیز هم از مانیتور براش کار سختی بوده بخصوص که می دونم شاید نتونن از پس خرید یه مانیتور جدید بر بیان !
بهرحال تلویزیون 14 اینچ لامپ تصویرداری که از مادر امانت گرفته بودیم رو راه انداختیم و خودم رو راضی کردم که دیگه فکر کنم این مانیتور هم برای من نیست .. ایشالا فردا می برم می دم بهش تا خیالم راحت بشه .
بارها تجربه کردم ، امانت ها و حتی قرض هایی که به مدت طولانی ازش بگذره وقتی بخوای پسش بگیری با این وجود که صاحبشی ولی دیگه روت نمی شه و با اکراه اون رو طلب می کنی ، تا به الان هم که راهکاری براش پیدا نکردم جز بخشش !
نوشته شده در موضوع روزنوشت
  • ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲
  • نقل بلاگ
سلام
من فکر می کنم به علت شکل گیری یک عادت هست که هم در ذهن شما و هم در ذهن اون فرد مقابل می شود و در این صورت دل کندن از اون وسیله سخت می شود. عادت ها هم یه سری مزایا دارند و یه سری معایب که بعضیا که در ذهن ما بیایند می نویسیم . . .
مزایا: عادات در عملکرد صحیح به ما کمک می کنند.
  اقدامات عادت برای ما هزینه و تلاش کمتری دارد.
  عادت ها نیاز به توجه آگاهانه ما ندارند.
اقدامات عادت باعث صرفه جویی در وقت ما می شود.
  عادت ها حرکات ما را ساده تر ، سریعتر و دقیق تر می کنند.
معایب:
  خطر تبدیل شدن به برده عادات ما وجود دارد.
  هیچ فضایی برای تفکر و خلاقیت وجود نخواهد داشت. ما نمی توانیم چیزهای جدید یاد بگیریم.
  اقدامات ما تبدیل به مکانیکی می شوند _ عادات در فعالیت های دیگر ما دخالت می کنند.
البته این نظر بنده بود شاید دوستان و خوانندگان دیگر نظرات به مراتب بهتری داشته باشند . . .
سلام :)
نمی دونم اسمش رو می شه عادت گذاشت یا نه ، ولی بهرحال به زندگیمون که نگاه می کنیم قشنگ متوجه می شیم که تحت تاثیر شمار زیادی از عادت هاست !
البته که امیدوارم عادت های خوب رو در خودمون پرورش بدیم و حداقل اگر هم می خوایم برده عادت بشیم ، برده عادت های خوب بشیم .
ممنون از این که وقت گذاشتید و دیدگاه خودتون رو ارسال کردید :)

فرم ثبت دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
نقل بلاگ
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات