مدّتی بود که کولر آبیِ خونه ، سر و صدای عجیب و غریبی می داد ، بخصوص از نصف شب به بعد که همه جا ساکت می شد صدای کولر خیلی اذیت کننده می شد برامون ولی همش امروز و فردا می کردم که بعد می رم نگاش می کنم !
تا این که بعد از روزها بالاخره چند پله ناقابل رو رفتم بالا و دیدم دو تا بستِ دینام روی کانال کولر هست که لرزششون باعث ایجاد سر و صدا می شه و ما رو اذیت می کنه .. برداشتمشون ، رفتم پایین و مشکل حل شده بود و سکوت به خونه برگشت .
اصلا نمی دونم چه حکمتی هست که هر کاری رو باید زود انجام داد و پشت گوش ننداختش ، بارها شده که یه چیزی رو واسه خونه لازم داشتم و یه مغازه رو دیدم که منو به نیازم می رسوند اما می گفتم هنوز کلی راه دیگه هست و مغازه دیگه ای جلوتر پیدا می کنم ، عاقبت هم پیدا نشد و مجبور می شدم دور بزنم تا دوباره از همون مغازه خرید کنم ..
تجربه نشون داده که خیلی از کارهایی که برای انجام دادنشون امروز و فردا می کنیم ، در کمتر از نیم ساعت حل می شن !
لطفا هر کاری که داری ، در اولین فرصت انجامش بده !!
دو سه سال پیش به دوستم گفتم برو کارت ملیت رو هوشمند کن ، همش امروز و فردا کرد تا بالاخره کارِ بانکی براش پیش اومد و مجبور شد اقدام کنه برای تعویض کارت ملی ،، امّا الان چی شد ؟ ماه ها از ثبت مشخصاتش می گذره و هنوز کارتی صادر نشده ، چرا ؟ می گن یه قطعه ای که برای کارت ملی بوده تحریم شده و فعلا هیچی معلوم نیست .
باشد که درس بگیری !!
۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳ | درسنامه زندگی
نویسنده : نقل بلاگ
احمدرضا ‌‌ ۰۴ مهر ۹۸

حالا البته کار بانکیش راه میفته مشکلی نیست. وقتی برای کارت ملی ثبت نام کنین؛ یه رسید بهتون میدن؛ همون حکم کارت ملی رو داره تا خود کارت صادر بشه :))

سلام :)
از اونجایی که این دوست بزرگوار ، یکم بی تفاوت هست از اون بانک کلا صرف نظر کرد .
فکر کنم بحث کارت ملی باعث شد عمق مطلب درک نشه :)
در نهایت هم تشکر از دیدگاهت احمدرضای عزیز
معلمی از جنس اینده ۰۴ مهر ۹۸

سلام...کولر ما هم همینجوری بود یعنی در دور کم خیلی صدا میکرد ولی در دور تند صدایی نمی کرد و بالاخره پدرم رفت کولر رو درست کرد...
بله منم با حرفت موافقم باید هر کاری رو در اولین فرصت انجام داد...
در اخبار گفت همزمان با تحریم هایی که امریکا روی ایران گذاشته... قطعه های کارت مخصوص رو ایران تولید می کنه...

سلام واقعا سال ها زندگی ، این درس بزرگ رو بهم داده !
متاسفانه هنوز بصورت جدی عملی نشده !!
کاکتوسِ خسته ۰۴ مهر ۹۸

مگه نگفتن کارت ملی ها رو هم ایرانیزه کردن و از قطعات داخلی استفاده میکنن؟

سلام
فکر نمی کنم کاملا ایرانی بوده ، ظاهرا بعد از تحریم این مسئولیت رو به عهده چاپخونه دولتی می ذارن اما این چاپخونه یا انجامش نداده یا خیلی با تاخیر این کار رو می کنه .
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .