راضی نگه داشتن

۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱
عنوان مطلب چیزی شبیه به شوخی یا مثلا یه لطیفه خنده دار می مونه امّا خیلی از ما دنبال همین موضوع هستیم. من کاری به تفکرِ درست یا غلطش ندارم امّا هر کس با هر تفکّر و دیدگاهی قطعا مخالفانی خواهد داشت. قرار هم نیست این مخالفت چندان هم تو چشم باشه و خیلی وقت ها با باز شدن سرِ صحبت و یا بوجود اومدنِ یک سری شرایط که آدما خودشون رو بهتر نشون می دن این مخالفت ها بیشتر به چشم میاد. مثلا اگه من یه مطلب بنویسم درباره طرفداری از رهبری، قطعا خیلی ها می پسندن و خیلی ها هم تو دلشون فحشی نثارم می کنن یا برعکس اگه بر ضد رهبری صحبت کنم هم دقیقا همین مسئله پیش میاد. قشنگ متوجه شدم وقتی گاهی مطالبی در مورد جامعه و شرایط فعلی می نوشتم عزیزانی عدم موافقت خودشون رو با زدن دکمه نپسندیدن نشون می دادن و بعضی از عزیزترها هم که مخالفت خودشون رو توی دیدگاه اعلام می کردن. با وجود این که وقتی بعضی مطالب نقل بلاگ رو می ببینم که پسندیدمش از نپسندیدمش بیشتر هست و گاهی 100درصد در مقابل 0 هم هستن و خوش خوشِینام هم می شه امّا تهش به خودم می گم محمّد تو مخاطبینی داری با ذهنیات متفاوت، حداقل باید یک نپسندیدن هم داخلش باشه که! شاید کارِت می لنگه پسر!!! قرار هم نیست "نپسندیدن" وقتی زده بشه که واقعا مخالفت سرسختی با اون مطلب داشته باشیم. بعضی وقتا به نحوه نگارش فرد انتقاد هست و در واقع میزان نقد بیشتر از میزان رضایت هست.
خدا بیامرزه عرفان رو، طراح قالب رو می گم. با وجود طراحی های خوبی که داشت شاید ناخواسته توقعات خیلی از وبلاگ نویس ها رو بالا برد. توی اکثر قالب هاش فقط گزینه ی پسندیدن هست و از نپسندیدن خبری نیست. کاملا اتفاقی باعث شد اگر کاربری توی پنل مدیریتش عدد منفی ببینه یه حسِ خاص بهش دست بده. عزیزانی که حقیر رو می شناسن می دونن که سعی می کنم از دل هر چیزی یک درسِ زندگی بیرون بکشم و فرقی نداره مجازی باشه یا واقعی! توی این مورد متوجّه شدم که اکثر کاربرانِ بیان در برابرِ نپسندیدن ها گارد می گیرن! ( طلب منبع نکنید، یه چیزی هست که تجربی بهش رسیدم :) )
اگر تمایل داشتید، این تفکر رو نشر بدید، در قالب مطلبی به مخاطبینتون بفهمونید که در نقدِ من آزاد هستید. امّا ذکر کنید اگر نپسندیدید بیایید و با دلایل خودتون منو از مخالفتتون آگاه کنید. در مورد دیدگاه های تکمیل کننده ی مطلب هم صحبت دارم که ایشالا بعدا در قالب مطلبی خواهم نوشت. آبجی های محترم هم توجه داشته باشن که بجای قربون صدقه ی هم رفتن و کلی خوش و بش کردن، یکم به چیزهایی بهتری فکر کنن. نمی دونم شاید من هم خیلی دارم سخت می گیرم و وبلاگ رو یک جور منجی می بینم. البته شاید دلیلش علاقه شخصیم به واژه ای بنام "وبلاگ نویسی" هست بهرحال امیدوارم بشکنیم این تفکر رو!! قرار نیست همه موافق ما باشن، اصلا بعضی وقت ها این موافقت به ضرر ما هست. شاید با این اعداد و ارقامی که نشون دهنده ی موافقت بازدیدکننده از مطلب و نگاه ما هست این تفکر به ما سرایت می شه که ایول کارت خوبه در صورتیکه شاید واقعا اینطور نبوده و کار ما اشتباه بوده.
از طراحان قالب هم درخواست دارم این موضوع رو توی طراحی هاشون لحاظ کنن، *پیام بازرگانی: حرف از قالب شد حسین آقا هم توی وبلاگش قالب بنفشک قرار داده که جذاب هست بنظرم؛ مسئله ی پسندیدن و نپسندیدن هم لحاظ شده توی قالبش اتفاقا. کسانی که دنبال خدمات قالب هستن از اون عزیز هم می تونن کمک بگیرن. خودم هم فکر کنم تو یکی دو تا از قالب هایی که ارائه دادم این مسئله رو رعایت نکردم که حتما اصلاحشون می کنم. (عزیزان دیگه هم معرفی خواهم کرد به وقتش :) )
جمع بندی: ( اگه مطلب رو نمی خونید حداقل جمع بندی رو بخونید)
به مخاطب بفهمونیم که ما از مخالفت ها و نپسندیدن هم استقبال می کنیم، باور کنید خیلی از مخالفت ها دلیلش عدم آگاهی یک فرد هست که اگه منطقی و آگاهانه و با رعایت ادب بحث بشه شاید سوء تفاهم ها برطرف بشه.
عزیزانی که مخالفت خودتون رو با دکمه نپسندیدن اعلام می کنید، لطف کنید و دلایل خودتون رو هم بگید.
بعضی وقتا از عمد منفی بدید که یه تودهنیِ ناقابل باشه برای این که طرف خیلی هم خودش رو دست بالا نگیره.
امکان ثبت نپسندیدن هم به قالبتون اضافه کنید.
شاید روزی متوجه بشیم این پسندیدن های الکی هم شامل آیه مثقال ذره شد!
جنبه دریافت انتقادات و پیشنهادات رو داشته باشیم.
۸ ۲
لیست نظرات
اینم تو دهنیِ اوّل!!
پدر صلواتی :|
سلام، من که خودم اضافه کردم قبل از اینکه بگی
داخل قالب هایی که از این به بعد منتشر میکنم هم قرار نیست رای مخالف حذف بشه.
عکس پروفایل جدید مبارک:)soooo handsome
توذهنی دوست داری یا پسندیدن؟:)
یه تشکر هم میکنم بابت قرار گرفتن در لینک دوستان
زحمت کشیدی
سلام آفرین :) یک قدم جلو هستی ولی مراقب هم باش که آقا زنبوره نیشت نزنه :|
ایشالا، خیلی خوبه :)
روت مبارک عزیز، ها؟ برای منِ بی سواد از این اصطلاحات سخت بکار نبر. هر چی گفتی آینه :D
هر چی عشقته، هر چه از دوست رسد نیکوست.
خواهش می کنم :)
اول از همه ممنون از اینکه وب من رو معرفی کردی امیدوارم بتونم جوابگوی دوستان بیانیمون به بهترین نحو باشم
اما در مورد مطلبی ک گفتی از تجربه خودم هم دنیای واقعیت هم مجازی اگ یادت باشه من همیشه از ی چیز خیلی صحبت میکردم "سطح اطلاعات" مردممون فقط این مورد نه همه س مواردی ک واقعا مشکل داریم به همین مسئله سطح اطلاعات ربط داره هرچه آگاهیت در مورد مسائل مختلف بیشتر باشه بهتر عمل میکنی توی زمینه لایک و حالا پسندیدن از تجربه خودم کاربر نگاه دو طرفه بهش داره یعنی اینکه من این پستتو لایک میکنم تو هم بیا لایک یا نظر میزارم تو هم نظر بزار ی نگاه دو طرفس حالا اسمش هرچی میخوایم میتونیم بزاریم این تفکره هنوز از خیلی سال پیش هست و به نظرم برای اینکه این مورد نه الان و نه فوری حل بشه از خودمون کم کم شروع کنیم تا بقیه هم یاد بگیرن صدا و سیما هم میتونه کمک کنه اما اونا الان بیشتر دارن تفکر و ذهنیت مردم رو خراب می کنند و نباید روش حساب ویژه باز کرد.
پ ن : اگه من خودم توی وبم فقط دکمه لایک گذاشتم برای این نیس ک کاربر اون دکمه رو بزنه نگاهم اینه ک وبم رو ی مقدار شبیه ی شبکه اجتماعی ساده کنم.
موفق باشی
خواهش می کنم، ایشالا که می تونی :)
در مورد سطح اطلاعات درست می گی امّا این وسط چه کسایی باید سطح اطلاعات رو ببرن بالا؟ خودت و خودم هم می دونیم که صدا و سیما جز سرگرم کردن مردم به برنامه های الکی هیچ هدف دیگه ای نداره پس نباید از اونها توقع داشت. بالاخره این وسط یه عده آدم که همشون هم می تونن تریبون مخصوص به خودشون رو داشته باشن یکی کانال، یکی صفحه اینستاگرام، یکی وبلاگ و ... می تونن در حد خودشون این کار رو انجام بدن.
اون تبادلی بودن هم که می گی بنده مخالف سرسختش بودم و هستم، اما خیلی روی خودم کار کردم که بی رودربایستی باشم و از این قضیه دور باشم. از نظر حقیر، دنبال کردن یعنی واقعا خوندن پس همینجوری دستم روی دکمه دنبال کردن نمی ره!
جواب پی نوشت رو با یه پیشنهاد می دم:
الان که تازه شروع کردی و مطالب زیاد و متنوعی نداری، اما خب بالاخره کسی که طراحی قالب و کارهای خدماتی رو انجام می ده سبکی شبیه به شبکه های اجتماعی اصلا به کارش نمیاد. شما باید قابلیت های زیادی به قالبت اضافه کنی که مخاطب به هر چی نیاز داشت سریع دسترسی پیدا کنه مثلا وقتی قالب سه ستونه می خواد الکی میون ده تا قالب دو ستونه دنبالش نگرده! خیلی راحت موضوع یا برچسبی مشخص شده اون رو به خواستش هدایت کنه یا مثلا کادر جست و جو برای وبلاگ های خدماتی نیاز هست. پس اگه بخوای طبق اصول و روش صحیح کار کنی، سبک شبیه به کانال شاید چندان دلچسب نباشه!
تشکر خودت هم موفق باشی عزیز :)
احسنت
واسه امروز، بهونه دستم دادی :)
انگار مدّتی هست زدی تو خط احسنت رهام :)
آفرین بابت مطلبت، مطمئن باش برای خودسازی خیلی خوبه این کار!
سلام محمد جان
من اگر از مطلبی خوشم نیاد به طرف می گم خواه ناراحت بشه خواه پسند کنه
هر کسی هم دوست داشت نقد کنه آزاده
شاید توی دلم ناراحت بشم ولی اگر نقد نباشه پیشرفت بوجود نمیاد
البته نقد سازنده نه تخریب کننده
چند مدت به علت مشغله زیاد فرصت نوشتن نداشتم و بازدید از دوستان هم توفیق نشد.
سلام آقا محمد :)
خیلی خوبه این کار، ولی متاسفانه بعضی افراد زود دلخور می شن.
بله توی مطلب امروزتون هم به مشغله زیاد اشاره کرده بودید، ایشالا که هرجا هستید موفق باشید.
دقیییییقا یکی از مشکلات من با قالبای عرفان همین بود. من واقعا اعتقاد راسخ دارم به این که هر دو تا تیک باید فعال باشه.
با این همه تاکید شما حرفی برای گفتن نمی مونه :)
بابت پیشنهادت ممنون اما ی برنامه ی دیگه ای دارم ک خودت میفهمی جریان چیه :)
خواهش می کنم. ببینیم و تعریف کنیم :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
نقل بلاگ
سلام خوش آمدید
محمّد هستم، استان فارس
مطالب نقل بلاگ، از هر موضوعی می تونه باشه. تلاشمو می کنم که هرکس وقت بذاره و مطالب رو بخونه، حداقل یه چیزی رو به دست آورده باشه، امّا حق بدید که بعضی وقتا نتونم به این هدف برسم چون دنیای من و شما با هم متفاوت هست بعلاوه این که گاهی اوقات چرندیات هم می طلبه :)
تبادل در نقل بلاگ معنایی نداره، همه چیزو دل مشخص می کنه.
آرزوی موفقیت برای شما :)
موضوعات
پیوندها
آخرین مطالب
بایگانی
دیدگاه های اخیر