نقل بلاگ

نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

امام حسین و ظهور

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ و ۳۲ دقیقه
آقای پناهیان صحبتی داشتند که خیلی جالب و تامل برانگیز بود ، ایشون گفتن من وقتی به پنج ندایی که حضرت مهدی علیه السلام هنگام ظهور نگاه کردم دیدم بخشیش اختصاص داره به امام حسین علیه السلام .. می گفتن همش از خودم می پرسیدم که چرا حضرت مهدی ، از امام حسین به عنوان جد خودش نام می بره ؟ خب اگر قرار باشه اسمی برده بشه چرا نام پیامبر برده نشه که مردم دنیا شناخت بیشتری بهش دارن تا امام حسین ؟
تا این که حضور مردم در اربعین دیده می شه که مردم از هر جای دنیا به این سرزمین مقدس می رن تا توی بزرگترین پیاده روی دنیا شرکت کنن !! اونوقت هست که ایشون می فهمن پیاده رویِ اربعین هست که امام حسین رو به همگان می شناسونه و امام مهدی هم از ایشون به عنوان جد خودش نام می بره ..
خیلی ها هستن که می خوان ارزش خودشون و این پیاده روی رو ببرن پایین اما اگر فرض بگیریم کسی که در این مراسم شرکت می کنه هیچ بهره ای از این مراسم نبره حداقل باعث می شه که شکوه و عظمت این پیاده روی بیشتر و بیشتر بشه پس تا جایی که می شه باید در این مراسم شرکت کرد تا تاثیر رسانه ای بیشتری بر مخاطبان کل دنیا داشته باشه !!
اونوقت هست که به امید خدا وقتی حضرت مهدی هنگام ظهور ندایی رو سر می دن ، خیلی از مردمِ دنیا ایشون رو می شناسن و بخاطر حق طلبی به کمک ایشون می رن ..
چه خوب می شه که ما هم با حضور در پیاده رویِ اربعین و بالاتر بردن شکوهِ این مراسم ، موج رسانه ایِ اون رو بالا ببریم تا هرساله مشتاقان بیشتری رو به سمت کربلا جذب کنیم :)
حالا اون نداهایی که امام زمان سر می دن چیه ؟ می گن 5 تا هست که داخل 3 تای از اون نام امام حسین آورده شده :
  •  آگاه باشید ای جهانیان که منم امام قائم
  • آگاه باشید ای اهل عالم که منم شمشیر انتقام گیرنده
  • بیدار باشید ای اهل عالم که جد من حسین را تشنه کام کشتند
  • بیدار باشید ای اهل عالم که جدّ من حسین را برهنه روی خاک افکندند
  • آگاه باشید ای جهانیان که جدّ من حسین را از روی کینه توزی پایمال کردند
سلام
چیزی که استاد پناهیان رو از دیگر سخنرانان متمایز می کنه نگاهشونه که برگرفته از میزان بالای تفکر هست.
ایشون ساعت زیادی ر وبتفکر مشغول بودند که نتیجه اش رو میشه در سخنرانی ایشون مشاهده کرد.

در مورد مطلب و وظیفه ما هم درست فرمودید.
سلام ، آره واقعا نگاه عمیق تری نسبت به خیلی از روحانیا دارن و این خیلی خوبه :)