خوره ای بنام دنبال کننده مخفی
گهگاهی تو یه سری از وبلاگ ها می بینم که با دنبال کننده های مخفی صحبت می شه ، مثلا می گن لطفا با هویت ما رو دنبال کنید تا ما بفهمیم چه کسایی بیننده مطالب ما هستن یا بعضی ها با حالت گلایه رسما اعلام می کنن که قطع دنبال کنید ؛ خیلی ها هم هستن که شاید اشاره ای بهش نکنن ولی حس کنجکاوی تو وجود هر فردی هست و بالاخره دوست داره بدونه اون مخفی ها کیا هستن ؟
اما تا حالا فکر کردید اگه توی پنل مدیریت وبلاگ گزینه ای بنام فهرست دنبال کنندگان وجود نداشت با خیال راحت سرمون رو می گذاشتیم رو بالش و می خوابیدیم ؟
با یه مثال توضیحی می دم ، گلاب به روتون وقتی نصف شب بلند می شی تا بری دستشویی ، یک بار تصمیم بگیر چراغ رو روشن نکنی و در حالت تاریکی کار خودتو انجام بدی ، شاید چند تا آقا سوسکه هم کنار جایی که شما نشستی باشن و مشغول خورد و خوراک خودشون هستن اما شما اصلا عین خیالت هم نیست .. اما چرا ؟ تنها دلیلش بر می گرده به علم شما ، شما تو اون لحظه نمی دونی کنارت سوسک هست و بخاطر همین بدون هیچ ترسی می ری اونجا !!
حالا فکر کن اگه چراغ روشن بود آیا همین عکس العمل رو داشتی ؟
حکایت این دنبال کننده های مخفی هم همینه ، چراغ روشنی که بعضی از کاربرای بلاگ بیان رو اذیت می کنه و راحت نمی تونن به وبلاگ نویسیشون بپردازن !! چیزی که توی خیلی از سرویس های وبلاگ دهی وجود نداره و طرف سال هاست داره مطلب می نویسه و طرف دیگری سال هاست مطالب اون فرد رو دنبال می کنه اما نویسنده هرگز از وجود اون فرد ناشناس هیچ خبری نداره و با خیال راحت می تونه بنویسه و می نویسه !!
نظر شخصی خودم اینه که بلاگ بیان این قسمت رو باید مخفی نگه می داشت یعنی فرد دنبال کننده از مطالب جدید خبردار بشه اما فرد دنبال شونده اصلا نفهمه که چه کسایی اون رو دنبال می کنن ؛ نه تنها در خودم بلکه در خیلی از افراد هم دیدم که تحت تاثیر همین کمیّت ها قرار می گیرن و به کیفیت توجهی نمی کنن ..
اگه این امکان شما رو آزار می ده ، پیشنهاد می کنم قید گزینه فهرست دنبال کنندگان رو بزنی و کاملا بی تفاوت نسبت به تعداد دنبال کننده ها مطلب رو بنویسی و به این مسائل هم اهمیتی ندی ..
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰ | وبلاگ نویسی
نویسنده : نقل بلاگ
محمدصالح کامیاب ۱۶ مهر ۹۸

البته این خوبه که میشه فهمید چند نفر دنبالمون می کنن و به آدم امید میده.
سایت ویرگول نه تنها دنبال کننده ها رو نیشون میده بلکه کسانی که مطلبتون رو لایک می کنن نیشون میده.
من از شفاف سازی خوشم میاد.

سلام شفاف سازی که بله قطعا خوبه ، اما این که یه تعداد رو ببینی و یه تعداد مخفی باشن شاید آزاردهنده باشه برای آدم !
ولی نظر شخصی بنده اینه که تو این مورد شفافیت نبود بهتر بود ، الان مثلا شما تو پنل بلاگفا هر وبلاگی رو که دوست داری دنبال می کنی بدون این که اون طرف روحش هم خبردار بشه و بدونه چندنفر دارن دنبالش می کنن .. در بعضی از افراد توهم رو به وجود میاره و خودشون رو بالا فرض می کنن ..
سید جواد ۱۵ مهر ۹۸

عه
پس شمام جهرمی هستی
محمد رضا حداد پور ازین ور
وزیرم از این ور

آره تو این مملکت هرکی یه کاره ای هست یا لر هست یا جهرمی :)
سید جواد ۱۵ مهر ۹۸

فکر کردم شما هم به این وسواس دچار شُدی
ولی بعد دیدم مذمتش کردی
بعضی ها خیلی ذهنشون درگیرِ دو تا فسقل دنبال کننده است
در حالی که طرف فقط به خاطر فازش بعد از دیدن فیلمِ آنانیموس، مخفی دنبال کرده و آدمِ خاصی هم نیست :/
آذری جهرمی هم دنبال کننده آدم باشه اهمیتی نداره چه برسه مابقی

سلام فکر کنم هر وبلاگ نویسی هر جوری شده دچار این قضیه می شه فقط کم و زیاد داره !
سید تازگیا زیاد با همشهریای من سرشاخ می شیا :)
ممنون از دیدگاهت :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .