نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

سلام خوش آمدید

به یاد مرگ

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹
این روزها به مرگ فکر می کنم ، دیروز توی واتساپ دو تا عکس از خودم وقتی که خواب بودم برام اومد ظاهرا دوستم زودتر از من بیدار شده بود و ازم توی خواب عکس گرفته بود بعد وقتی که به مرخصی رفت عکس ها رو برام فرستاد !
تو نظر خودم شکل یه جنازه بودم ، لحظه ای حس عجیبی بهم دست داد و مثل لحظاتی که اتفاقاتی میفته و بهم تلنگری زده می شه این بار هم تلنگری زده شد و من رو به یاد مرگ انداخت .
اما این بار این تلنگر دوام بیشتری داره و چند روزی هست خیلی به مرگ فکر می کنم دلیلش هم سفر پیش رو هست ، سفر به حسین آباد ،، اصلا بنظرم اسم کربلا باید بشه حسین آباد چون اگه قیام امام حسین توی اون صحرا نبود ، تا الان هم بیابانی خشک و خالی بود ! فکر می کنم همه قبل از سفر یه همچین احساسی رو دارن و چه خوب می شد به زندگی هم به همین دید نگاه می کردیم !
یادمه پارسال هم که قسمت شد برم همین حس و حال اومده بود سراغم و رفتم و سلامت هم برگشتم و متاسفانه این تلنگر کم رنگ و کم رنگ تر شد .. از خدا که پنهون نیست از شما هم چه پنهون ، مهمترین آرزوی قلبیم اینه که مرگم بی حاصل نباشه ، دوست دارم تو مرگم هم منفعتی باشه و فکر می کنم این آرزو محقق نخواهد شد جز با شهادت !! منِ کوچک ترین باید دهانم رو گل بگیرم و دم از شهادت هم نزنم چون خودم رو می شناسم که زمین تا آسمون با شهدا متفاوت هستم ولی از قدیم می گن آرزو بر جوانان عیب نیست :)
بگذریم ولی حرفم اینه چقدر به مرگ فکر می کنی ؟ اصلا تا حالا فکر کردی ممکنه فردا همین موقع تو سردخونه باشی ؟ فکر می کنی آماده رفتن هستی ؟ بدهی هات رو نوشتی جایی که امیدی داشته باشی بعد از تو یکی از عزیزانت در پی جبران باشه ؟ تو زندگیت دل هم شکوندی ؟
یه کلیپ هست از آقای رائفی پور ، پیشنهادش می کنم :
به سن و سال الانت نگاه نکن ، وقتی دیدی کسی تصادف کرد ، وقتی شنیدی فلانی بیماری سخت داره ، وقتی شنیدی فلانی جوونمرگ شده و و و هیچ وقت فکر نکن که این بلاها برای دیگران هست ، به پیر به پیغمبر همونها که دچار این اتفاقات شدن هم وقتی مبتلا شدنِ دیگران به این بلاها رو می دیدن هرگز فکر نمی کردن خودشون یه روزی دچارش بشن !!
تفکر لطفا !!
نوشته شده در موضوع درسنامه زندگی
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹
 • نقل بلاگ
 • مسافریـ از دیـار بی کسی. رویــا
 • 😶😶
 • نـــای دل
 • یاد مرگ هست که انسان رو از خیلی چیزها و کارها باز می داره
  سلام ، بله قطعا !!
  لینک دانلود بذارین لطفا
  سلام لینک مربوط به کلیپ به مطلب اضافه شد :)
 • کاکتوسِ خسته
 • راستش رو بگم خیلی به مرگ فکر میکنم. حتی شبا قبل از خواب به خودم میگم ممکنه که فردا بیدار نشم؟
  سلام خیلی عالیه که به فکر مرگ هستید .. ایشالا ۱۲۰ سال عمر کنید ولی واقعا به یاد مرگ بودن ، یه تلنگر واقعی هست .

  فرم ثبت دیدگاه

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی
  نقل بلاگ
  طبقه بندی موضوعی
  آخرین نظرات