نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

درسنامه زندگی

هر کسی در زندگی قطعا دچار اشتباه شده و یا خواهد شد که دعا می کنم اگر اشتباهی هم قراره در آینده رخ بده یک طرفش خدا باشه نه بنده خدا ( الهی آمین ) چون خدا خیلی مهربون هست و بدون هیچ چشم داشتی حتی با اهدای خیر و نیکی توی زندگیت مهر تاییدی بر بخشیده شدنت می زنه ..

این که آدمی مرام و معرفت داشته باشه که سر خم کنه و اشتباهش رو بپذیره و بخاطرش عذرخواهی هم کنه جای شکر داره که با تاکید مجدد امیدوارم سرتون همیشه جلو خدا کج باشه نه بنده خدا !!

اما بهرحال دست تقدیر همیشه ما رو شرمنده خدا نمی کنه ، و گاهی هم اشتباهاتی رو مرتکب می شیم که به هر نحوی دل فرد یا افرادی شکسته می شه که کار به مراتب سخت تر می شه .. کسی که نسبت به کارهای اشتباهش بی تفاوت هست و از شکستن دلی هیچ هراسی نداره که خدا کمکش کنه واقعا ، اما به لطف خدا جامعه ما پره از کسایی که دلسوز هستن و حق دیگران براشون اهمیت داره ..

پس اگر اشتباهی ازمون سر زد باید انقدری وجود داشته باشیم که بخاطرش عذرخواه باشیم و در مقابل اگر کسی هم دل ما رو رنجوند انقدر وجود داشته باشیم که پذیرای بخشش اون فرد باشیم .. مگر من و شما معصومیم که اشتباهی ازمون سر نزنه ؟ شاید الان در موقعیتی هستی که دست دیگری به سمت تو دراز بشه ولی از کجا می دونی که فرداروز دست تو جلو دیگری دراز نشه ؟

پس خیلی فکر نکن تو لحظه ای که کسی داره ازت عذرخواهی می کنه ، از دماغ فیل افتادی یا با کلی منت ببخشی و هر دفعه که می بینیش بخوای اشتباهش رو تو سرش بزنی چه با شوخی چه با طعنه و چه با نوع رفتار و نگاهت !!!

نوشته شده توسط نقل بلاگ در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹
تاکنون ۱ نظر برای این مطلب ثبت شده است .
الف. جیم ۱۷ شهریور ۹۸

بخشندگی صفت انسان های بزرگه،هر چی روح انسانی بزرگتر باشه،خودش رو در سطحی می بینه که نیازی نداره از دیگران کینه ای به دل داشته باشه

سلام ، بله واقعا صفت انسان های بزرگه و انصافا کار خیلی سختی هم هست ، بخصوص وقتی که شدت ناراحتیت از طرف مقابل زیاد می شه !
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
‏‫‏‫
برو بالا تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .