سال ها بود که به پدر اصرار می کردیم بره کربلا ، اما مرغش یه پا داشت و هیچ وقت نرفت که نرفت تا این که بازنشسته شد .. ارادت ویژه ای به حضرت ابوالفضل داره و هر بار حرمش رو می دید دل و جونش می لرزید اما اصراری هم به رفتن نداشت !
نمی دونم چی شد امّا بهرحال امسال طلبیده شد و همین امروز عازم کربلا شد برای پیاده روی اربعین . پدر محترم مثل هر پدر دیگه ای اخلاقیات خاص خودش رو داره و یکم تو بیان احساسات مغروره ! یعنی واقعا با معرفت هستا هر وقت هرچیزی که ازش بخوایم بنده خدا نه نمی گه و دوست داشتنش رو به هر نحوی اثبات می کنه الّا زبانی و احساسی ! چند سالی هست که سنش بالاتر رفته یکم با هم روبوسی می کنیم وگرنه قدیما شاید عید تا عید این اتفاق می افتاد .
القصّه امروز که به اتفاق خانواده رفتیم خونه پدر تا بدرقه ش کنیم ، هنگام وداع که رسید با همه اهل خونه روبوسی کرد از بچه ها بگیر تا داماد و عروس و نوه اما نوبت به مادرم که رسید روش نشد مادرم رو ببوسه با این وجود که مادرم اون رو بوسید ! همه می دونستیم که حضور ما باعث این شده که از بوسیدن مادرم اجتناب کنه اما تو دلم خدا خدا می کردم که این بار این کار رو انجام بده و مادرم رو ببوسه ، همش به خودم می گفتم این بار دیگه فرق می کنه و داره به سفر می ره اون هم خارج از کشور و تو منطقه تقریبا ناامنی مثل عراق که همین ها امیدی شده بود برام تا این لحظه زیبا رو ببینم امّا متاسفانه ندیدم و خیلی رنجیده خاطر شدم !
ای کاش پدر محترم تو سنین جوانی که بود نمی گذاشت این عادتِ بد تا این حد تو وجودش نهادینه بشه تا توی چنین روزی خیلی راحت احساس خودش رو به همسرش بروز بده ، ای کاش خیلی از مردها درک کنن که وجود یه زن نیازمند جملات عاطفی و احساسی و حتی بوسه های روزانه هست ، ای کاش خیلی از مردها بفهمن که احساسات زن ها از اهمیت ویژه ای برخورداره که پول هم نمی تونه جاشو بگیره !!
با همه این تفاسیر عاشق پدرم هستم و براش آرزوی سلامتی می کنم ، امیدوارم هر کس می ره کربلا و بر می گرده امام حسین هدیه ای ویژه نصیبش کنه و پدر من هم از این قضیه بی نصیب نمونه و دلش نرم بشه !!
قدر لحظه های زندگیتو بدون ، مهربون باش ، هیچکس از فردای خودش خبر نداره !!
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ | از زندگی
نویسنده : نقل بلاگ
محمد برزین ۱۶ مهر ۹۸

سلام
اگر پدربزرگتون در قید حیات هستند به رفتار ایشون نسبت به مادربزرگتون نگاه کنید.
الهی سفر خوبی باشه براشون
من هم پنج شنبه عازمم
شما هم اگه می تونی بیا خیلی خوبه
اگر نرفتی تا حالا پیاده روی تجربه کن
حال و هواش با سفرای دیگه متفاوته

سلام نه متاسفانه در قید حیات نیستن ولی خب ما که پسر همین پدر هستیم سعی کردیم از این رفتار اشتباه الگو بگیریم و تو زندگی زناشویی خودمون پیادش کنیم که به لطف خدا موفق هم بودیم  .
ممنونم آقا محمد :)
ایول به سلامتی ، من هم ایشالا هفته آینده مشرف می شم ، شکر خدا پارسال هم طلبیده شدم و چنان عشقی داشت که آدم دوست داره هر سال بره :)
آقا محمد دعا فراموش نشه لطفا :) که بدجور محتاجیم :)
سفر شما هم سلامت عزیز :)
خونخوار باولکانی ۱۶ مهر ۹۸

کجایی محمد آقا که ببینی وبلاگمو به دستور کمیته فیلترینگ مسدود کردن!!!
آخه به چه گناهی؟! :'(

سلام :|
چی بگم ، با پشتیبانی بیان صحبت کن ببین مشکل حل نمیشه ؟
احمد ۱۵ مهر ۹۸

هر دو!!

قالب اختصاصی که باید درخواست کننده باشه ، قالب عمومی هم فعلا تصمیمی ندارم دوست عزیز !
احمد ۱۵ مهر ۹۸

سلام دیگه قالب طراحی نمیکنین؟!

سلام منظورتون قالب عمومی هست یا اختصاصی ؟
کامیار ... ۱۵ مهر ۹۸

انشاالله به سلامتی میرن و میان
بهشون بگید نائب الزیاره ماهم باشند
+همه پدر ها اینطورین و غرور مختص به خودشون رو دارن :)

سلام ممنونم ان شاء الله همه زائرا به سلامت برن و برگردن :)
اگه تماس داشتم باهاش چشم حتما ، اگر چه خودم هم ایشالا هفته آینده عازمم و دعاگو خواهم بود :)
آره دقیقا .. امیدوارم غرور ریشه کن بشه در هر سن و سالی !
تشکر از دیدگاهت :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .