عامل به دانسته

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹

نمی دونم چه حکمتی هست که اعتقادِ شدیدی به از هر دست بدی از همون دست می گیری دارم. شاید دلیلش این باشه که بعد از هر اتفاقی، خیلی زود اتفاقات مشابهی میفته که اعتقادمو به این ضرب المثل قوی تر می کنه. مثلا کافیه که یه ماشین یهو از تو پارک بزنه بیرون و من براش بوق بزنم، قشنگ تو خیابونِ بعدی که ماشین رو پارک می کنم و بعد از انجام دادن کارم قصدِ بیرون اومدن از پارک رو دارم یه ماشین دیگه بوق زنان از کنارم رد می شه.

مثال زیاد هست و آخریش همین چندروز اخیر رقم خورد. ماجرا از جایی شروع شد که کلی با همسر صحبت کردم تا دست به قلم بشه و براش یه دفتر گل گلی هم هدیه خریدم که هر چه می خواهد دل تنگش بنویسه. تا مدّتی جای دفترش ثابت بود و تکون نمی خورد تا این که این هفته دیدم جاش تغییر کرده. شیطون رفت تو جلدم و بازش کردم و با یک صفحه نوشته روبرو شدم. خوشحال شدم که استارت کار رو زده، قسمتی از متن رو خوندم و بعد هم رفتم کنار خودش و جلوش بقیه متن رو خوندم. چندبار اصرار کرد که نخونم ولی بالاخره راضی شد و همه متن رو خوندم. اولین متنش مثل یه گلایه بود، انگار از کسی رنجیده بود که به اشتباه قضاوتش کرده بود و در موردش فکرِ بدی کرده بود. دیگه کنجکاو شدم که بدونم قصه چی بوده و هر طوری بود از زیر زبونش کشیدم که از این قسمت می گذرم. نوبت به من رسیده بود تا دلگرمش کنم و بهش انگیزه بدم. یاد ماجرای حضرت ابوالفضل افتادم که وقتی امان نامه رو بهش دادن چقدر عصبانی شد و می گفت که اونها در من چی دیدن که به خودشون جرات دادن به من امان نامه بدن؟!؟ هر طوری بود بهش فهموندم که تو هم چون چنین چیزی رو هرگز در خودت نمی بینی خیلی دلخور و عصبانی شدی امّا جای شکر داره که حداقل تونستی قطره ای از حس حضرت ابوالفضل رو درک کنی. خدا رو شکر تاثیر هم گذاشت و حس بهتری پیدا کرد.

امّا خدا نگذاشت به 24 ساعت بکشه و یه قصه ی مشابه رو گذاشت تو کاسه ی خودم، اتفاقی که واقعا اذیتم کرد و حسی که همسرم تجربه کرده بود رو من هم تجربه کردم حتی با دوز بیشتر. فکر می کنم من از همسر هم خیلی ضعیف تر عمل کردم و از خودم خیلی شاکی ام!! امثال حقیر حرف زدن رو خوب بلدن، ولی وقتی نوبت به عمل به حرف های خودشون می رسه می فهمن که بادِ هوا هستن و بس. بهرحال این قضیه ای که توی روانشناسی هم بهش می گن "کارما" توی زندگیِ شخصی من خیلی خیلی پررنگ هست و خدا مجال نمی ده که فراموش کنم و خیلی زود می ذاره تو کاسه خودم. نمی دونم خوبه یا بد ولی حداقل ذره ای باعث شده که بیشتر به کارهایی که می کنم فکر کنم چون مطمئنم مشابهش رو در آینده ای نزدیک می بینم. و چه خوب می شد که بعد از هر بار اتفاق، بهترین عملکرد رو از خودم نشون می دادم!!

بیایید برای هم دعا کنیم که عامل به حرف ها و دانسته هامون باشیم :)

دو بی ربط:

1 - به یکی از اعضای خانواده بگید یه دستمال کاغذی برداره و با چای که قبلا دم کردید خیسش کنه، بعد چند قطره ش رو بریزه توی چشم هاتون، چند روز همین کار رو تکرار کنید. واقعا عالیه، گرد و خاک های ریزی که داخل چشماتون هست رو می شوره و می بره.

2 - این مردم رو باید طلا گرفت، وای بحال مسئولانی که قدر این مردمِ بزرگوار رو نمی دونن.

۵ ۰
لیست نظرات
همه ی این حرفها یک طرف، در تمام متن، همش حواسم به این بود که دفتر همسرتون رو برای چی خوندین؟!!!  :/
گفتم که شیطون گولم زد :)
البته می دونم اون هم بعضی وقتا نقل بلاگ که یه جورایی دفتر مجازی من هست رو می خونه پس این به اون در :|
اینقد از همسرت نگو منم دلم میخواد :/
من غلط بکنم که باعث بشم دل تو و امثال تو هوایی بشه رهام عزیز :(
حلال کن اگه لحظه ای این حس در تو به وجود اومد. عهدی با خودم بسته بودم که زیاد در مسائل زناشویی مطلب ننویسم، کم و بیش هم پاش وایساده بودم و زیاد در مطالبم صحبتی هم در این موارد نمی کنم امّا تصمیمم مصمم تر شد که دیگه هرگز در این موارد ننویسم.
باور کن دعای اکثر مواقعم ازدواج جوونا هست، باز هم طلب بخشش :(
وا این حرفا چیه
نخیر، اتفاقا بیشتر بنویس، کسب تجربه کنم، این موجودات رو درک نمیکنم، من دیگه نهایتا میخوام تا 20سالگی ازدواج کرده باشم ://
دیگه هم از این حرفا نزنی پسرم
رای هم بده
آفرین😁😁😐😐😐
:)
دیگه فکر نمی کنم بنویسم، برای کسب تجربه هم عزیزان موفقی قطعا هستن :) ایشالا که خدا فرصت بده هم به تو و هم تک تک مجردها که ازدواج کنن و محکم و عاشقانه پای هم بایستن. از بچه مذهبی ها و انقلابی ها بیشتر توقع هستا پس تو هم ایشالا زود ازدواج کن :)
چشم :|
رای هم می دم شک نکن :)
ممنون از حضورت رهام، امیدوارم تو کنکور هم موفق باشی و بدرخشی :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
نقل بلاگ
سلام خوش آمدید
محمّد هستم، استان فارس
مطالب نقل بلاگ، از هر موضوعی می تونه باشه. تلاشمو می کنم که هرکس وقت بذاره و مطالب رو بخونه، حداقل یه چیزی رو به دست آورده باشه، امّا حق بدید که بعضی وقتا نتونم به این هدف برسم چون دنیای من و شما با هم متفاوت هست بعلاوه این که گاهی اوقات چرندیات هم می طلبه :)
تبادل در نقل بلاگ معنایی نداره، همه چیزو دل مشخص می کنه.
آرزوی موفقیت برای شما :)
موضوعات
پیوندها
آخرین مطالب
بایگانی
دیدگاه های اخیر