نقل بلاگ

مکانی برای نقل دل نوشته ها و علاقه مندی ها

درسنامه زندگی وقتی که ازدواج می کنی و مسئولیت همسر و بچه ( ها ) ت رو می پذیری ، فراموش نکن که مال و داراییت رو مدیریت کنی ! هستن کسایی که بلطف یا غضب خدا انقدی دارن که بدون حساب و کتاب و خرج های هنگفت هم هیچ اتفاقی براشون نمیفته اما در شرایط فعلی تو و اقتصاد کشور ، حتما باید یکم مدارا کنی و حواست باشه که پولت رو کجا داری خرج می کنی !!
علاوه بر گذران زندگی و خرج خورد و خوراک ، باید فکر پس انداز هم باشی .. بهرحال درسته که چیز زیادی تهش نمی مونه و شاید اصلا نمونه اما تو باید جوری مدیریت کنی که مبلغی رو سر ماه پس انداز کنی و جایی نگه داری ! قطعا روزهای مبادا برای هر کسی خواهد رسید پس چه بهتر که آمادگیِ روبرو شدن با چنین روزهایی رو حداقل از نظر مالی داشته باشی ..
یه نکته دیگه هم بگم در مورد قرض دادن پول به دیگران :
به قول علی آقا که می گفت وقتی به کسی پولی قرض بده که مطمئنی دیگه نیازی بهش پیدا نمی کنی ! بعد از یک سری تجربه واقعا به حرفش رسیدم گرچه به این هم معتقدم که باید گاهی اوقات به بعضی از افراد حتی شده تمام مال و داراییت رو داد اما در حالت عادی و افرادی که خیلی سابقه درخشانی ندارن هرگز پولی رو قرض نده !!
یه روایت هم هست که می گه باید پول رو مثل مشت کردن خاک دونست .. دیدی وقتی با دستت خاک رو بر می داری و دستتو مشت می کنی چه اتفاقی میفته ؟؟ سهم بیشتریش توی دستت می مونه و به نسبت کمتر از دستت می ریزه ! پس قطعا باید بذل و بخشش و مخارجت از داراییت کمتر باشه !
نوشته شده توسط نقل بلاگ در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
‏‫‏‫
برو بالا تمامی حقوق برای نقل بلاگ محفوظ نیست .